Ewa Górska


Ewa Górska, urodzona 1 stycznia 1952 roku w Mławie, jest osobą o bogatym dorobku akademickim. Posiada stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych oraz tytuł inżyniera, co czyni ją ekspertem w swojej dziedzinie. Obecnie pracuje jako profesor nadzwyczajny na Politechnice Warszawskiej oraz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Jej specjalizacja obejmuje aspekty ergonomii oraz organizacji stanowisk roboczych, w których rozwija nowatorskie podejścia.

Życiorys

W roku 1977 Ewa Górska zakończyła edukację na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów podjęła pracę na tej samej uczelni, a od 1990 roku objęła stanowisko kierownika Laboratorium Ergonomii i Kształtowania Środowiska Pracy.

W 1994 roku uzyskała tytuł doktora nauk technicznych na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Jej rozprawa doktorska nosiła tytuł „Elastyczny system oceny poziomu organizacji stanowisk roboczych”, co potwierdziło jej kompetencje w dziedzinie budowy oraz eksploatacji maszyn.

Kolejnym krokiem w jej karierze naukowej miało miejsce w 2004 roku, kiedy na podstawie swojego dorobku naukowego oraz pracy pt. „Modelowanie środowiska pracy w przedsiębiorstwie” otrzymała stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Ta kwalifikacja przyznana została jej przez Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz” w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, specjalizując się w ergonomii.

Od 1995 roku pełni funkcję profesora nadzwyczajnego w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, na Wydziale Inżynierii i Zarządzania. Ponadto, otrzymała również tytuł profesora nadzwyczajnego na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Ewa Górska jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego oraz członkiem Komisji Ergonomii Polskiej Akademii Nauk, co podkreśla jej znaczący wkład w rozwój ergonomii w Polsce.

Przypisy

  1. Wykaz kadry Wydziału Inżynierii i Zarządzania. wseiz.pl. [dostęp 25.03.2018 r.]
  2. Dr hab. Ewa Górska, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 25.03.2018 r.]
  3. a b c Who is who w Polsce. Encyklopedia biograficzna z życiorysami znanych Polek i Polaków, Hübners blaues Who is Who, Zug 2007.

Oceń: Ewa Górska

Średnia ocena:4.46 Liczba ocen:12